מלגזונים - כל היתרונות במלגזונים חשמליים

מלגזונים הם למעשה מלגזות קומפקטיות וקטנות, המשמשות להרמה והורדה של פריטים ומשטחים ממדפים גבוהים.

יש סוגים שונים של מלגזונים, מתוכם אפשר לבחור את ההתאמה המושלמת לצרכי העבודה ולצרכי המקום.

היתרון העיקרי של מלגזונים חשמליים נובע מהמימדים הקטנים שלהם, המאפשרים יכולת תנועה גבוהה, אבל יש להם עוד לא מעט יתרונות, שהופכים אותם לכלים מבוקשים במיוחד בתחום בתקופה האחרונה.

סוגים שונים של מלגזונים

קיימים סוגים שונים של מלגזונים, אשר מתאימים לצרכים שונים ולכן כאשר מעוניינים לרכוש מלגזון, חשוב לאפיין בצורה מדויקת את הצרכים של העבודה, על מנת לבחור את הכלי המתאים ביותר.

אחד ההבדלים בין מלגזונים שונים הוא משקל נשיאה מקסימלי. אבל יש גם מלגזונים שיכולים לשאת רק מטענים בעלי שטח פנים ישר, לעומת מלגזונים שיכולים לשאת גם מטענים בעלי שטח פנים עגול או אחר.

מלגזונים מסוימים מתאימים רק להרמה של פריטים ספציפים, כמו חביות, או גלילי נייר גדולים, לעומת מלגזונים בעלי יכולת הרמה מגוונת, של פריטים בעלי צורות שונות ומגוון רחב יותר של משקלים.

יתרונות מלגזונים חשמליים

לכאורה, יש הרבה חסרונות למלגזון חשמלי לעומת מלגזות אחרות: יכולת הרמה של משקלים נמוכים יותר, חוסר יכולת לנסיעה בתנאי שטח קשים יותר, מהירות איטית יותר, ועוד.

עם זאת, מלגזונים חשמליים עדיין נחשבים יותר פופולריים ומבוקשים.

אם אתם עדיין שואלים את עצמכם למה, הנה כל הסיבות:

  • מקומות סגורים – מלגזונים חשמליים מתאימים לעבודה במקומות סגורים, כמו מחסנים ומפעלים.
    מלגזות לעומת זאת, ובייחוד מלגזות דיזל, עובדות לעיתים קרובות בשטחים פתוחים.
  • קטן ממדים – הממדים הקטנים של מלגזון חשמלי מאפשרים תנועה נוחה וגמישות רבה ביכולת התמרון והמיקום, גם בין מעברים צרים בתוך מחסנים למשל, בחללים קטנים או במפעלים צפופים.
  • שדה ראייה רחב – שלא כמו במלגזה רגילה, המפעיל אינו יושב בתוך המתקן, אלא עומד עליו, או דוחף מאחור. לכן מלגזונים חשמליים נהנים מנוחות מרבית בזמן השימוש במתקן בזכות שדה ראייה רחב, כמו כן מיעילות ונוחות העבודה, אפשרויות בקרה רחבות ועוד. 
  • עלות נמוכה – עלויות תפעול ותחזוקה של מלגזונים חשמליים הן נמוכות בהשוואה למלגזות דיזל.
    מלגזון חשמלי נשלט על ידי מערכות אלקטרוניות חכמות, המאפשרות לייעל משמעותית את העבודה ולקצר זמני עבודה.
  • נוח לאחסון – מלגזונים חשמליים זקוקים לשטח אחסון קטן ומינימלי ולכן קל ונוח לאחסן אותם גם מחוץ לשעות העבודה, בבטיחות מרבית במקום סגור ומוגן מפני גניבות, או פגעי מזג האוויר.
  • טעינה מהירה – קל ונוח להטעין מלגזון חשמלי.

לסיכום

גם אם עוד לא יצא לכם לעבוד עם מלגזון חשמלי, הגיע הזמן שתנסו לעבוד איתו.

מדובר על כלי עבודה חכם, קומפקטי, נוח ואופטימלי לסוגים רבים של עבודה במקומות סגורים, בדגש על רמה גבוהה של תנועתיות במקומות קטנים.

היעילות הרבה של הכלים הקטנים הללו, לצד החיסכון המשמעותי בעלויות תחזוקה ותפעול – הופך את המלגזונים לכלי עבודה משתלמים במיוחד.

צרו עימנו קשר למידע נוסף על מגוון רחב של מלגזונים – עידן בי קבוצת בלסקי

>>קראו גם איך לבחור את המלגזה הנכונה לעסק שלכם?